Míša Mafková zvítězila na Slavoji

Současná a bývalá vedoucí hráčka v průběžném pořadí

Je za námi další turnaj tentokrát poháru mladých nadějí Plzeňského kraje konaný tentokrát na Slavoji. Už dávno není pravdou, že by kuželna Slavoje byla strašákem, kde to nepadá a že bychom se tam měli bát jezdit hrát. Dokázaly to nejen naše mladé naděje, ale i ostatní děti, když zahrály velice slušně. K naší radosti se velice dařilo i našim hráčům a hráčkám. Jsem rád, že už nemusím psát jen o hráčkách. Oproti minulým rokům se letos do kuželkářské krajské špičky dostávají první naši kluci a tím nejlepším byl podruhé za sebou Šimon Toman. Šimon na Slavoji porazil na 60 HS 242 kuželek a nestačil pouze na vítěze turnaje Michaela Martínka (263) z Holýšova. Můžeme se tedy podruhé za sebou radovat z druhého místa na turnaji PMN PK i v kategorii žáků. Velké zlepšení zaznamenal i David Šefl (219) a bereme i čtvrté místo. Špatně nezahráli ani Michal Kozický (190) a Lukáš Gittler (152) a časem určitě budou promlouvat do pořadí i oni.

Kde medaile bereme pravidelně je kategorie starších žákyň a že tomu bude i letos po odchodu těch nejzkušenějších děvčat do dorostu nás přesvědčují nové tváře této kategorie. Již podruhé za sebou zvítězila naše hráčka turnaj PMN PK a tentokrát to byla Míša Mafková (259). To však nebylo zdaleka všechno, protože naše děvčata brala i další umístění. Z druhého místa se radovala Karolína Eichlerová (244), třetí místo patřilo Olze Přibylové (223) a čtvrté místo Valerii Fišerové s 222 poraženými kuželkami. (všechny CB Dobřany) Více v tabulce.

Za staršími žačkami nezaostaly ani mladší žákyně a i zde jsme se dočkali super výsledků. Vítězka minulého turnaje a vedoucí hráčka průběžného pořadí Michaela Provazníková sice o vedení přišla, když její výkon 246 stačil „pouze“ na páté místo. Zahrané číslo však znamenalo dost bodů, aby spadla jen o příčku níže, a je zatím v průběžném pořadí na druhém místě. Vedoucí hráčkou průběžného pořadí se stala rokycanská Nikol Siegertová(267). Hned za Nikol byla pětice našich hráček. Druhé turnajové místo sebrala Martina Vébrová (256), třetí Ivanka Zrůstková (252), čtvrtá Bára Rutkovská (246) s lepší dorážkou než pátá Míša Provazníková (246). Šestá se umístila Kačka Filová (243). Tento výsledek by mnohokrát stačil na vítězství v turnaji, ale tentokrát měla Kačka smůlu. Dobré číslo zahrála devátá i Anička Štichová (219). Hlavně pro sbírání zkušeností a radost ze hry si na Slavoj jela naše poslední a nejmladší hráčka Eliška Pařízková (148).