Mládežnické kuželky

Po nepovedeném výsledku v Ústí nad Labem, kde dorostenci prohráli s posledním týmem soutěže, se bohužel neodehrálo další kolo na našich drahách z důvodu poničení ovládacích prvků na kuželně a tak náhradní termín se soupeřem z Teplic byl domluven před startem jarní části na neděli 28. ledna 2024.

Ve svátek 17. listopadu odjelo žactvo na 3. kolo PMN do Aše. Mladší žačky Adélka s Vikčou si to na drahách vedle sebe rozdaly o vítězství v turnaji, když nakonec obě shodně porazily 254 kuželek. Adélky osobák přesto nestačil na vítězství, protože Vikča měla lepší dorážku. V průběžném pořadí celorepublikového poháru jsou obě žačky za sebou (Adélka 22. a Vikča 23. z 52 účastnic). Adina se tohoto turnaje z rodinných důvodů nezúčastnila a patří jí celkově 38. pozice.

Jako jediný účastník v chlapecké kategorii Dan zahrál slušných 226 kuželek a celkově zaujímá 43. místo z 83 starších žáků.

Naše nejpočetnější enkláva ve starších žačkách obsadila čtyřdráhu v Aši kompletně. Začínající reprezentantky Natálka (199) s Verčou (185) stále atakují čísla těsně pod bodovanou 200, přesto celkově je Natka (39.) a Verča (44.) z počtu 55 starších žaček. Spokojenost u děvčat panuje se hrou do plných, ale naše svěřenkyně se trochu trápí s dorážkou. Mezi staršími žačkami 3. místo obsadila Valča za pěkných 252 kuželek, ale je nutno zmínit, že Valče nic nepřipadlo. Vynikající číslo zahrála Anežka, když zvítězila v celém republikovém kole za 286 poražených dřev. Tímto výsledkem se dostala průběžně do vedení celého Poháru. Valča se přibližuje finálové 16 a zaujímá 18. místo (ale jak jsme již psali dříve, má s Vikčou odehráno o 1 turnaj méně, o to více je to zavazující, ale věříme, že to holky dotáhnou). Rovněž je nutno poděkovat Kamile za trenérskou podporu osobní účastí v Aši.

V kategorii dorostu odjela Lada na kuželnu do Pelhřimova, ale moc se jí nevedlo a skončila 8. z 19 účastnic za nához 509 kuželek. V celkovém pořadí Lada zaujímá 28 pozici s odstupem 14 bodů na postupující 16 z celkového počtu 85 dorostenek.

Pepa odjel reprezentovat klub do Duchcova. Sice skončil také 8. z 32 dorostenců, ale za výkon 566 poražených kuželek se již posouvá pořadím nahoru mezi nejlepší šestnáctku na 14. pozici ze 160 dorostenců. Mezi prozatím nejlepší 16 má jako jediný odehráno o 1 turnaj méně, nicméně průměrem poražených kuželek zaujímá 3. místo.

Do konce zimní části zbývá odehrát dvě kola v lize dorostu, kam po týdnu zajíždíme do Aše a pak doma s Lomnicí. Začátkem prosince bude Lada s Pepou reprezentovat Plzeňský kraj na Vánočním turnaji v Kosmonosech a žactvo v polovině prosince odehraje 1. díl PMN Západočeské oblasti v Plzni na Škodovce.