Finále Poháru mladých nadějí 23/24

V neděli 10. března proběhlo finálové vyvrcholení Poháru mladých nadějí na největší kuželně v České republice na drahách HKK Olomouc. Na osmidráhy do Olomouce se probojovala dvojice našich svěřenkyň Valča Vaněčková z 10. místa a Anežka Blechová vstupovala na dráhy z 1. místa. Vyrovnanost mezi staršími žačkami ukazuje i široké spektrum hráček napříč republikou, protože jako jediný klub, který měl na finále 2 hráčky, byl právě náš oddíl CB Dobřany. Valča šla na dráhy jako čtvrtá v pořadí a nahrála skvělých 273 kuželek a zaujala průběžné vedení na finálovém turnaji. V předposlední rundě se dvojice reprezentačních hráček z Kovářské a Dačic předháněly, která Valču přehodí, nicméně skončily na číslech 272 a 270 dřev. V závěrečné rundě šla vedoucí hráčka celkového pořadí Anežka s hráčkou na druhém místě ze Žižkova. Anežka nechtěla opakovat loňský ročník a tak soustředěným výkonem, především na druhé dráze, když jí nic nepřipadlo, se zastavila na čísle 260 kuželek a obsadila na závěrečném turnaji bramborový stupínek. Nicméně polštář 29 bodů na druhou hráčku v pořadí jí s přehledem stačil na vítězství v celoročním pořadí Poháru mladých nadějí s celkovým součtem 153 bodů. Valči vítězství by jí mělo posunout rovněž tabulkou výše než průběžné 10. místo po základní části. Nyní nás může mrzet Valči účast pouze na 3 turnajích.

Ve stejnou dobu se na kuželně v Šumperku odehrálo finále juniorek a juniorů, kam se z 2. místa probojovala bývalá odchovankyně našeho klubu Michaela Provazníková reprezentující nyní TJ Valašské Meziříčí. Celkové prvenství získala hráčka Nové Bystřice za nejlepší výkon dne 659 kuželek. Míša srdnatým výkonem obsadila na finálovém turnaji bramborovou placku za 582 poražených dřev, nicméně jí to v celkovém součtu vyneslo stříbrnou příčku v celoročním poháru juniorek.

Příští týden v neděli 17. února budeme držet palce Pepčovi na finálovém klání v kategorii dorostu rovněž na kuželně HKK Olomouc.