Krajské přebory žáků na Cinemě

14.03.2011 11:23

Lucie Varmužová

Své mistrovství Plzeňského kraje měli i žáci. Není tradicí, aby se pořádalo krajské mistrovství mladších žáků, ale naše družstvo Cinema Bowling má ve svých řadách několik zapálených dětí a byla by škoda je o tento svátek kuželek ošidit. Po dohodě s Krajským kuželkářským svazem jsme dostali povolení mistrovství pro mladší a starší žáky a žákyně uspořádat. Mistrovství se zúčastnilo pět starších žáků, jedna starší žákyně a dvanáct mladších žákyň. Tato slabá účast mě velice zaskočila, protože si myslím, že oddíl, který nemá ve svých řadách děti, nemá ani budoucnost a byla by škoda, aby tak krásný sport v budoucnu zanikl!!! Nicméně i tato hrstka dětí se porvala o krajské mistrovské tituly a ukázala, že kuželky hrát opradu umí. Nejlepší mladší žákyní se na kuželně Cinemy stala Lucie Varmužová (245). Jediná hráčka SKK Rokycany mezi kuželkářkami Cinemy ukázala své zkušenosti z celorepublikového poháru mladých nadějí a zaslouženě vyhrála.  Na druhém místě se po tuhém boji a závěrečném rozhozu umístila Dominika Hrádková (223). Třetí místo patřilo Kačce Mafkové (223).

12. Kristína Kváčová - CB Dobřany - 93

Mladší žákyně nepostupují na MČR, mistrovství se pořádá až od starších žáků. Hrací systém mladších žáků je na 60 HS známý z turnajů mladých nadějí. (Dorážka se hraje na tři hody, potom se naráží znovu do plných).

zleva: Dominaka Hrádková, Lucie Varmužová,
a Kačka Mafková.

Nástup před začátkem turnaje

nejúspěšnější hráčky Cinemy Bowling - gratulujeme

V kategorii Starších žáků se nejlépe dařilo Michalu Kotalovi z TJ Havlovice. Hrací systém je jako u dospělích na 100 HS.

1. Michal Kotal  - TJ Havlovice - 418
2. Martin Buršík - TJ Havlovice - 368
3. Miloš Černohorský - TJ Havlovice - 368
4. Jiří Štastný - SKK Rokycany - 347
5. Pavel Andrlík - SKK Rokycany - 320

Vítěz Michal Kotal nás bude reprezentovat na mistrovství republiky 30. 4. - 1. 5. 2011 v Náchodě.

V kategorii starších žákyň se zúčastnila jediná kuželkářka Veronika Wohlmutová z SKK Rokycany, ale zato podala výborný výsledek a hodila rekord naší kuželny v kategorii žen (442). Zaslouženě bude náš kraj reprezentovat 30. 4. - 1. 5. 2011 na mistrovství republiky v Teplicích. Hrací systém se hrál na 100 HS.